ВестиПрилеп инфо

Прилепчанка нападната од свој сограѓанин во сопствениот двop

На 27.01.2023 во 17.40 часот во Полициска станица Прилеп, В.Б.(41) од Прилеп пријавила дека на 24.01.2023 во 20.00 часот, во нејзиниот двор во Прилеп, била физички нападната од Д.Р. од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од ОВР Прилеп.

Поврзани новости