НАЈНОВО

БалканВести

Принудно слетување во Белград – 68-годишна жена почина во авион на релација Келн – Ниш

Жена на возраст од 68 години почина во авион за време на лет од Келн до Ниш, соопшти утрово Службата за итна помош на Србија.

Авионот принудно слетал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, синоќа во 22:24 часот.

Поврзани новости