ВестиМакедонија

Променливо облачно време со повремен локален дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне и во текот на ноќта наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје променливо облачно време со повремен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне 13 степени.

Поврзани новости