НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 16 степени.

Поврзани новости