НАЈНОВО

Македонија

Променливо облачно, попладне со врнежи од дожд

Претпладне променливо облачно, а попладне претежно во западните делови со повремен дожд на планините од снег. Преку ноќта врнежите ќе бидат пообилни. Температурата ќе достигне 16 степени.

Во Скопје променливо облачно, од крајот на денот со повремен дожд.

Поврзани новости