НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи дожд, особено кон крајот на денот и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе биде од 8 до 12 степени.

И во текот на утрешниот ден ќе владее променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Поврзани новости