НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

Пронајден мртов маж во Прилепско, трупот даден на обдукција

На 11.02.2023 околу 11.30 часот во СВР Битола е пријавено дека на место викано „Долно Садово“, атар на с. Беровци, Прилепско, во близина на железничката пруга Прилеп – Битола, бил пронајден машки труп.

За случајот е известен Јавен обвинител, кој заедно со увидна екипа од СВР Битола извршиле увид на местото на настанот и по чија наредба телото е предадено за обдукција.

Поврзани новости