НАЈНОВО

Битола инфоВести

Резервирајте 24/7: Во Битола, најбараната стендап комедија со незаменливиот Никола Тодороски

По барање на битолската публика, најбараниот комичар и мајстор за стендап шоу – Никола Тодороски доаѓа во Битола.

Станува збор за најновиот стендап на Никола Тодороски “Да болиТ”, за кој со сигурност Ве уверуваме дека ќе Ве насмее до солзи, а дека ќе биде вистински спектакл -Ви гарантираме со сигурност, бидејќи нашата екипа постојано ги следи неговите настапи. Имено, пред неколку месеци ова најново маестрално – негово стендап шоу, во Битола се продаде за само еден ден, а публиката се “пукна од смеење”. По барање на битолската публика, веќе е закажан најголемиот стендап спектакл во големата сала на Центарот за култура во Битола на 15.02.2023 година со почеток во 20 часот, сала која што со сигурност ќе биде претесна за да ги собери сите заинтересирани битолчани, бидејќи еве како што не информираат од продукцијата, постојано се бара билет повеќе за настапот на Никола Тодороски во Битола.

Првата тура на билети се продаде за неколку дена, а веќе од среда 08.02.2023 година на Билетарата во центарот за култура во Битола, ќе започне продажбата на вториот-последен дел од билетите за овој стендап спектакл во Битола. (Билетарата во Битола работи од понеделник до сабота од 15 до 20 часот).

Ова е човекот кој ги полни салите низ Македонија по 3-4 пати. Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Штип и каде ли уште не, каде и да се појави се бара “билет повеќе”. Сето ова е доказ дека Никола Тодороски е ЦАРОТ НА СТЕНДАП НАСТАПИТЕ ширум Македонија, а веќе извесен период неговите настапи се бараат и во Србија.

Доколку и Вие сакате да бидете дел од најголемиот стендап спектакл кој ќе се случи во среда на 15.02.2023 година во Битола, тогаш телефоните во рака и додека сеуште има билети резервирајте си на 078/ 66-77-97 и овозможете си ВИСТИНСКО СТЕНДАП УЖИВАЊЕ – какво што не сте виделе до сега!

Се гледаме на стендап! Ама на вистински стендап, каков што сеуште немате видено!!!

Не дозволувајте никој во животот да ве “Ве молзи”, време е за “СМЕЕЊЕ ДО СОЛЗИ”!!!

Поврзани новости