Битола инфо

Санкционирани 117 возачи на територија на СВР Битола

На територија на СВР Битола санкционирани се 117 возачи, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Меѓу нив, 71 мерка за возење повеќе од дозволената брзина, 11 мерки за возење без возачка дозвола, шестмина возачи за управување возило под дејство на алкохол, 14 санкции за погрешно паркирање, шест санкции за непрописно престигнување. Изречени се две санкции за користење на мобилен телефон при возење, наведуваат од МВР.

Оттаму нагласуваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Поврзани новости