НАЈНОВО

Битола инфоВести

Санкционирани 46 возачи за возење под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Во текот на изминатата вечер (11/12.02.2023), во периодот од 23.00 до 04.00 часот, на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 46 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 42 останати прекршоци.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и заеднички да придонесеме кон поголема безбедност во сообраќајот.

Поврзани новости