Битола инфоВести

СВР Битола: Приведен битолчанец, при претрес пронајдени повеќе видови дрога

На 09.03.2023 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола лишиле од слобода 29 годишно лице од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, прашкаста материја, грутчеста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од прашкаста материја.

Тој бил задржан во полициска станица и за настанот бил запознаен Јавен обвинител.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости