НАЈНОВО

ЗабаваШоубиз

Селин Дион не е на листата на најголеми пејачки на сите времиња, фановите бесни!

Селин Дион не беше вклучена во листата на 200 најдобри пејачки на сите времиња на списанието Ролинг Стоун.

Објавен за Нова Година, на списокот на списанието Ролинг Стоун има многу извонредни вокалисти, од Арета Френклин до Розалија, но некои корисници на социјалните мрежи го повикуваат магазинот за грешка, а тоа е отсуството на најпопуларната пејачка на планетата Селин Дион од листата.

„Со сета почит, не вклучувајќи ја Селин Дион, веројатно најголемиот женски вокал на сите времиња, оваа листа се граничи со предавство“, напиша продуцентот Џејми Ламберт на Твитер.

Исто така, имаше поплаки дека другите, вклучувајќи ги Дион Ворвик, Дијана Рос и Стинг, не беа вклучени.

Но, се чини дека публикацијата ги очекуваше поплаките.

„Пред да почнете да скролате и да коментирате, имајте на ум дека ова е список на најголеми пејачи, а не на најголеми гласови“, стои во воведот.

Дион неодамна објави дека одложува неколку датуми на европска турнеја, откако и е дијагностицирано невролошко пореметување кое ја спречува да пее како порано.

Поврзани новости