НАЈНОВО

Балкан

Силен земјотрес ја стресе Грција – жителите во паника

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Потресот е регистриран во 6:32 часот по локално време, во морската област на 67 километри југоисточно од Карпатос.
Длабочината на земјотресот првично беше проценета на 10 километри. Нема информации за материјална штета или повредени.

Поврзани новости