НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Снег на Попова Шапка

Утрово над 26 сантиметри снег се измерени на Попова Шапка.

Во текот на ноќта времето беше претежно облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планински врвови со врнежи од снег.

Според најавите, поради заладувањето, на планините и на некои повисоки места снежните врнежи ќе продолжат и во текот на денот.

Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12 степени.

Поврзани новости