НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Сончево време со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 15 до 21 степен.

Поврзани новости