НАЈНОВО

Македонија

Сончево и релативно топло, по котлините ќе има појава на магла

Времето денеска ќе биде сончево, претежно тивко и релативно топло.

По котлините ќе има појава на магла која во текот на денот ќе се намалува. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 4, а максималната ќе достигне од 9 до 18 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде со појава на магла и тивко, попладне маглата ќе се намалува. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 9 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. По котлините ќе има појава на магла со променлив интензитет и пониски дневни температури.

Поврзани новости