НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Сончево и студено време со минусни утрински температури

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4 Целзиусови степени, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне 3 степена.

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време. Минималните температури на места ќе се спуштаат и под -10 степени, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Поврзани новости