НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Сончево и топло време, температури до 22 степени

Сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Утринските температури ќе се движат -3 до 3 степени, а дневните од 12 до 22 тепени.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер и максимална дневна температура од 19 степени.

Од УХМР информираат дека продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. До утре ќе се задржи сончево, а од четврток ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен ветер од јужен правец.

Поврзани новости