НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Сончево со засилен јужен ветер

Времето денеска се очекува да биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Миниманлата температура ќе се движи од минус 5 до 2, а максималната од 10 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од минус 2 до 16 степени.

Поврзани новости