НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Сончево со мала облачност, попладне повремени врнежи од дожд и снег

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд и снег, а дневната температура ќе достигне до 10 Целзиусови степени. Маврово 2, Охрид 7, Битола 8, Крива Паланка 7, Берово 5, Кавадарци 10, Дојран 12 степени.

Утре претпладне ќе време локален слаб снег и дожд, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 1 до 9 степени.

Поврзани новости