НАЈНОВО

Македонија

Сончево со температури до 14 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево, по котлините со појава на магла. Ќе биде претежно тивко, освен во југоисточните делови каде ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 6 до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје наутро со услови за магла, преку денот сончево.

И утре времето ќе биде сончево, по котлините магливо. Попладне променливо облачно.

Во Скопје наутро сончево, преку денот променливо облачно. Дневните температури ќе се движат од 8 до 13 степени.

Поврзани новости