НАЈНОВО

Битола инфоВести

Соопштение од СВР Битола

СВР Битола информира дека во среда (03.05.2023) во периодот од 08.00 до 15.00 часот на место викано „Билбил камен“ во Битола ќе се реализира гаѓање со огнено оружје од страна на припадниците на полицијата.

„За таа цел апелираме до граѓаните да се воздржат од движење на тој регион“ стои во соопштението од полицијата.

Поврзани новости