НАЈНОВО

Прилеп инфо

Со пиштол се заканувал на работници кои граделе куќа во прилепско

На 14.05.2024, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Г.(49) од с.Крушеани, прилепско, затоа што со огнено оружје се закаувал на Х.Д.(21) од Прилеп и други работници кои биле работно ангажирани преку фирма и изведувале градежни работи на куќа во с.Крушеани. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Поврзани новости