НАЈНОВО

ВестиМакедонија

Студено утро, преку денот сончево со мала облачност

Времето денеска ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Во Скопје наутро многу студено, преку денот претежно сончево со слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до -9, а максималната ќе достигне до 5 степени.

Поврзани новости