НАЈНОВО

Битола инфо

Тешка сообраќајка на излезот од Битола за Прилеп, има повредени

На излезот од Битола за Прилеп, на надвозникот каде што се дели патот за Демир Хисар, предмалку се случи тешка сообраќајна несреќа.

Засега, нема официјални информации за последиците од сообраќајката, но, од битолската полиција ни потврдија дека станува збор за тешка сообраќајна несреќа во која има повредени.

На местото каде што се случи сообраќајката се упатија неколку возила на Итната медицинска помош и две противпожарни возила.

Поврзани новости