ВестиПрилеп инфо

Тешко повредена прегазена жена во Прилеп

Вчеравечер во 20.00 часот во Прилеп, на бул.„Гоце Делчев“ со ул.„Ристо Секирчанец“, товарно возило „фиат“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Љ.И. (61) удрило во пешакот В.Н. (64) од Прилеп.

Во несреќата В.Н. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градска болница – Прилеп. Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Прилеп.

Поврзани новости