НАЈНОВО

Битола инфо

Тинејџер од Битола фатен при кражба во Крива Паланка

Полицијата вчера привела деветнаесетгодишно момче од Битола кое било фатено при кражба во Крива Паланка.

Како што информираат од МВР, тој бил затекнат на улицата „Коце Металец“ во Крива Паланка при обид да одземе предмети од приватен имот.

МВР против него ќе поднесе соодветна пријава.

Поврзани новости