НАЈНОВО

Битола инфо

Уапсен е битолчанец, дома чувал голема количина трамадол и дијазепам

МВР информира дека вчера во 10.00 часот во Битола од полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола бил лишен од слобода Ќ.М. (60) од Битола поради тоа што при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени голема количина капсули трамадол и таблети дијазепам.

По целосно документирање на случајот ќе следи кривична пријава по чл.212 од КЗ на РСМ.

Поврзани новости