НАЈНОВО

Битола инфоВести

Уапсен е 64-годишен битолчанец, допирал малолетничка

МВР информира дека синоќа во 20.50 часот во Битола од полициски службеници од СВР Битола бил лишен од слобода К.Н.(64) од Битола поради тоа што допирал малолетничка по телото.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Поврзани новости