НАЈНОВО

Битола инфоВести

Уапсен крадец од Битола за издржување казна затвор

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола денеска на улица „Караорман“ во Битола го лишиле од 33-годишниот битолчанец Ѓ.М..

Како што информираа од МВР, тој се барал со наредба од битолскиот Основен суд за издржување на казна затвор од една година за извршени тешки кражби на подрачјето на Битола.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Поврзани новости