НАЈНОВО

Македонија

Уживајте во топлото време, наскоро повторно ќе паднат температурите

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од југозападен правец, соопшти УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 27 степени.

УХМР најавува дека следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од вторник ќе има извесно зголемување на облачноста со благо опаѓање на дневната температура.

Поврзани новости