НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

Утрово воз во Прилеп удри во возило, едно лице загина, две тешко повредени

Утрово тешка железничка несреќа во Прилеп во која едно лице го загуби животот, а две лица се тешко повредени.
Несреќата се случила околу 4 часот утрово во прилепската населба „Сточен Пазар“.

Животот го загубил 34 годишен Д.М, а другите две лица се со исеченици на екстремитетите и повреди на главата .
Истрагата е сеуште во тек.

Поврзани новости