НАЈНОВО

Битола инфоВести

Утрово слаби врнежи од снег во Битола

Утрово слаби врнежи од снег во Битола. Утринската температура беше -4 степени. Ова е првиот снег кој падна во Битола оваа година.

По снегот и мало разведрување. Потоа и сончеви периоди што овозможија топење на снегот.

Во текот на денот во Битола променливо облачно време, со сончеви периоди и дневна температура до 4 степени.

Поврзани новости