НАЈНОВО

Фудбал

Филип Мирчески нов тренер на прилепска Победа

Прилепска Победа го назначи Филип Мирчески за нов шеф на стручниот штаб на клубот.

Минатата сезона Победа се мачеше со многу финаниски проблеми и во новата сезона ќе има за цел подобар настап во второлигашката конкуренција, но ќе игра со фудбалери од својата младинска школа.

Кариерата Мирчески ја помина токму во Победа каде и што се пензионираше во 2016 година.

Поврзани новости