НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

19-годишен прилепчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Деветнасетгодишник од Прилеп излета од патот во сообраќајна несреќа што се случи на улицата Свети Наум Охридски.

„Патничко возило ‘ауди’, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т. П. (19) од Прилеп, излетало од коловозот. Во несреќата возачот добил тешки телесни повреди констатирани во прилепската болница“, информираа од МВР.

Увидот го извршила полициска екипа.

Поврзани новости