НАЈНОВО

Битола инфоВести

20 санкционирани возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Во текот на изминатата вечер (28/29.04.2023)во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 20 возачи.Од нив 12 на територија на Прилеп, 6 во Битола ,по 1 во Демир Хисар и Македонски Брод.За време на контролата биле санкционирани и 19 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

Поврзани новости