НАЈНОВО

ВестиПрилеп инфо

35 годишен Прилепчанец прво физички нападнал малолетно девојче а потоа го оштетил и автомобилот на нејзиниот татко

На 17.02.2023 во 19.50 часот во ОВР Прилеп, А.И.(35) од с.Црнилиште, прилепско, пријавила дека околу 15.55 часот во с.Житоше, прилепско, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од А.С., кој потоа со тврд предмет го оштетил возилото на нејзиниот сопруг.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости