НАЈНОВО

ОстанатиСпорт

Во Белград проекција над кула за Новак Ѓоковиќ по триумфот во Австралија

Благодарние на победата, горди, србите организираа проекција на кула за Новак Ѓоковиќ по триумфот во Австралија. Имено тие не ја криеа радоста и споделија бројни видеа на Твитер со пофалби.

Инаку, Новак Ѓоковиќ по десетти пат,  победи на Australian Open, a Твитер е преплавен со емотивни фотки и видеа од атмосферата во арената.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kula Beograd (@kula_belgrade)

 

Поврзани новости