НАЈНОВО

ЖивотМода и убавина

Во француски ,,mood”: Баретка и пепито мантил за совршен кежуал изглед

Баретката како моден детал секогаш не потсеќа на Париз. На згодните французинки кои секогаш играат на картата ,,што повеќе природен изглед”. И секако неизбежен впечатлив кармин на усните. Инспирирани од нив, имаме моден предлог и комбинација што веруваме дека ќе ви се допадне.

Станува збор за пепито или кариран мантил или блејзер и баретка која навистина потсеќа на Париз, а Париз потсеќа на монмартр и уметниците кои баш на тоа место секогаш ги замислуваме (барем ние… Со баретки кои паѓаат странично). Од тука, би рекле дека и модата заслужно му припаѓа на овој свет. Светот на уметноста. Мантилот е неизбежен, но ако и вие сте во т.н. француски „mood“, никако не ја заборавајте баретката.

Поврзани новости