НАЈНОВО

АстрологијаЖивот

Дневен хороскоп (02.03.2023)

Овен
Денеска некој индиректно ќе ви даде до знаење дека секоја услуга има своја цена или контра-услуга. Размислете убаво за вашиот следен чекор. Ќе уживате во средба со блиска личност и ќе добиете големо емотивно внимание. Направете сè што е потребно за да постигнете заемно задоволство.

Бик
Во последно време го привлекувавте вниманието кон себе, но на погрешен начин. Ќе ви биде потребна нечија морална поддршка и сигурна помош. Упорно се обидувате да ги прикриете вашите лични планови од саканата личност. Бидете искрени со неа, ништо нема да изгубите. Ќе добиете нејзина поддршка.

Близнаци
Големите ефекти понекогаш брзо исчезнуваат. Нема потреба да паѓате на лажни впечатоци за деловни можности. Вашето незадоволство од љубовниот партнер е минлива фаза. Ситните зајадливи коментари можат само да ви ја нарушат врската со саканата личност.

Рак
Консултирајте се со вашите соработници пред да донесете каква било официјална одлука. Повеќе глави можат да дојдат до подобро решение. При средбата со саканата личност, не инсистурајте да зборувате за некои споредни настани. Ќе имате различни ставови со партнерот.

Лав
Пред некое време набрзина прифативте нечија деловна понуда, а денеска ќе почнете да чувствувате каење за одлуката. На љубовно после, не правете работи што го налутуваат или навредуваат вашиот партнер. Размислете двапати пред да кажете некои работи пред саканата личност.

Девица
Избегнувајте сомнителни околности и повнимателно анализирајте ги вашите соработници. Понекогаш има „скриени детали“ кои потешко се гледаат. Нема да успеете да ја разберете позицијата на партнерот за заеднички проблем, ќе имате впечаток дека сте на спротивни страни.

Вага
Ќе ве збунат одговорите што ќе ги добивате од колегите, бидејќи секој има своја верзија на приказната. Останете доследни до вашите замисли, но почитувајте ги и туѓите интереси. Ако постои колегијалност, сите проблеми ќе се решат. Сè повеќе ви пречи нечие присуство.

Скорпија
Нема да ви се допадне нечија критика или двосмисленост при договорот со колегите во врска со идните деловни планови и идеи. Избегнувајте личност која депресивно влијае врз вашето расположение. Насочете го вашето внимание во позитивна насока.

Стрелец
Без разлика на вашата снаодливост на деловните состаноци, постојат работи кои не ѝ одговараат на вашата првична проценка на нештата. Премногу се грижите без причина, а партнерот во моментов не сака да ви ги доверува своите мисли или чувства. Бидете трпеливи.

Јарец
Понекогаш работните обврски ви изгледаат премногу комплицирани. Но, ако не се обидете, ќе зажалите. Вашата околина ќе ви биде стимулативна и добронамерна. Важно е да реагирате во вистински момент пред вашата сакана. Доколку сте слободни, испланирајте забавен љубовен состанок.

Водолија
Важно е да ги претставите вашите идеи на вистинското место, за сите околу вас да бидат среќни и задоволни. Охрабрете го вашето креативно расположение. Контролирајте ги негативните страсти во емотивната врска и не дозволувајте некој да ве наведе на погрешно однесување.

Риби
Ќе очекувате позитивен одговор во решавањето на некои спорни ситуации. Важно е да се процени најдобриот момент за деловно дејствување. Нема да можете да промените нечие мислење или одлука. Нема потреба да кажувате „тешки зборови“ пред саканата личност.

Поврзани новости