НАЈНОВО

АстрологијаЖивот

Дневен хороскоп (16.02.2023)

ОВЕН
Само работа без никаква игра? Денеска може да биде еден од оние денови кога треба да копате и да сторите нешто. Понекогаш животот е тежок, но со Марс надвор од границите оваа сдмица, добро е за вас да имате проект како фокусна точка.

БИК
Подготвени сте за слатко бегство. Поривот да се спакувате и да запловите во нова авантура започнува денеска. Бидејќи Венера е толку блиску до сонливиот Нептун и Месечината кои влегуваат во вашиот сектор на патувања, можеби не е важно каде одите сѐ додека тоа вклучува забава и сонце. Подготвени сте за вашата многу потребна ментална пауза од целата мачна работа што сте ја завршиле изминатите денови.

БЛИЗНАЦИ
Зборуваме за чувството на мала вознемиреност. Марс во вашиот знак разгорува некоја внатрешна желба за талкање, која може да се манифестира како интелектуална здодевност поради потребата од умствена стимулација. Со влегувањето на Месечината во вашиот сектор на таинственост, ова може да биде одлично време да се занесете во некои научно-фантастични емисии додека завршувате некоја работа по дома. Направете самите или преокупирајте се со некој практичен проект.

РАК
Не можете да го промените минатото, а некои од вас тешко го забораваат. Ова може да биде тешко за вашето срце, и кога Месечината ќе влезе во Јарец, вашиот сектор на партнерства, можеби нема да чувствувате дека можете отворено да разговарате за тоа со вашата втора половина. Прво, ставете ги вашите мисли на хартија и обработете ги за да направите работите да се чувствуваат малку податливи.

ЛАВ
Марс продолжува да ги меша лочињата во вашите сеќавања, а можеби дури и да имате и неколку токсични луѓе во вашиот живот кои не сакаат да остават да мируваат старите грешки. Тоа може тешко да се одрази на вашето срце, а кога Месечината ќе влезе во Јарец, вашиот сектор на партнерства ќе треба да бидете потаинствени кон личноста што ве привлекува.

ДЕВИЦА
Понекогаш е полесно да се завршат нештата кога работата е безлична. Ќе му помагате на пријател или колега да ја заврши задачата, а чувството на задоволство што го добивате од споделувањето е токму она што го посакувавте и ви беше потребно. Помагањето на другите е вашето слатко место, а со влегувањето на Месечината во Јарец, подготвени сте да ги засукате ракавите и да се фатите за работа.

ВАГА
Вие сте миротворец. Понекогаш се судрирате со авторитетни личности поради вашата потреба да ги заштитите онеправдените во општеството. Сакате да помогнете да го направите светот подобро место и кога ќе почувствувате неправда во периодот кога Марс е надвор од границите, брзо се вмешувате и ги исправате работите.

ШКОРПИЈА
Денешната Месечина влегува во вашиот сектор за комуникации и можете да направите чекор наназад и да се фокусирате на фактите. Ова е одлично време да се зафатите со документацијата, истражувањата и организацијата, особено ако имате важен состанок или даночна пријава за подготовка за овој месец.

СТРЕЛЕЦ
Можете да дадете повеќе отколку што добивате, а со Јупитер во Овен, сакате да гледате како другите цутат и се развиваат. Денешната Месечина што влегува во вашиот сектор на парите ве тера да посегнете во вашите џебови и да давате со радост.

ЈАРЕЦ
Со влегувањето на Месечината во вашиот хороскопски знак, работите почнуваат да добиваат смисла. Тука таа почнува да се приближува до Меркур и Плутон, каде што добивате увид и мотивација да направите нешто што не сте го сториле досега. Следните денови се добри за промени и лична трансформација.

ВОДОЛИЈА
Минатото е зад вас, но со влегувањето на Месечината во вашиот сектор на скриени непријатели, паранојата за нерешените прашања може да се засили. Направете напор и наместо да се фокусирате на минатото, гледајте во иднината правејќи подобри избори секој ден.

РИБИ
Работите стануваат малку неуредни во моменти кога Венера се спојува со Нептун во вашиот хороскопски знак. Предизвиците се случуваат и додека Марс создава тензија во вашата комфорна зона, канализирајте ја вашата фрустрација на продуктивен начин преку пишување, музика или дружење со пријателите.

Поврзани новости