НАЈНОВО

АстрологијаЖивот

Дневен хороскоп (18.01.2023)

ОВЕН

Јасно ви е дека не можете да го постигнете планираното и тоа ќе влијае на вашиот елан. Променливото расположение на оние со кои доаѓате во контакт. Чувствувате дека вашата сакана се однесува премногу опуштено и не се грижи за неговите постапки кон вас.

БИК

Денот ќе ви биде потрошен трошејќи енергија и трчајќи од едно место до друго. Многу труд и малку постигнато – само делумно ќе бидете задоволни од резултатите. Не ви е јасно зошто вашата сакана се повлекува во себе и се затвора од комуникација.

БЛИЗНАЦИ

Ќе имате чувство дека непотребно сте се обиделе да се договорите со некои луѓе. Конкретни резултати засега нема. Биди стрплив. Во врска со личност која ви се допаѓа, се чини дека не можете да ги пронајдете вистинските зборови.

РАК

Мора да ја завршите обврската на која навистина не се радувате. Доколку се работи за ветување кое сте го дале на некој деловен соработник, подобро е да го направите тоа веднаш наутро. Треба да се опуштите со саканата личност, но времето заедно е премалку.

ЛАВ

Имате многу работа, следуваат голем број на контакти, повици, состаноци. После сето ова, вашата енергија не е баш на својот врв, па ќе го одложите најголемиот дел од неа. Не сте задоволни ниту во емотивниот дел – започната е комуникацијата со партнерот, но е далеку од добра.

ДЕВИЦА

Фрустрација и недостаток на време на работа. Како наеднаш сè да дојде на дневен ред. Обидете се да се соберете и да ги решите работите една по една. Со саканата личност моментално ве радуваат само лесни приказни. Не можете да навлегувате во некои проблеми.

ВАГА

Се жалите дека соработниците се однесуваат неодговорно, додека од друга страна ги правите истите грешки, само што не сакате да го признаете тоа. Обидете се да ја балансирате врската со некои луѓе. Флертувате малку со една личност, но без многу ентузијазам.

ШКОРПИЈА

Ве стискаат некои ситуации на работа, се обидувате да се извлечете од сето ова, но изгледа тешко ќе го направите тоа денес. Премногу работи се случуваат што ја трошат вашата енергија. Некој се обидува да ве расположи, но тоа во моментов не функционира баш најдобро.

СТРЕЛЕЦ

Ако се соберете и организирате, можете да постигнете добар напредок во деловниот сегмент. Совладувате некои проблеми, полека но сигурно. За проблеми во емотивниот дел ќе побарате совет од пријател, бидејќи не знаете како да се поставите.

ЈАРЕЦ

Некои ситуации премногу ве оптоваруваат, најмногу затоа што не можете ништо, треба да почекате. Не ви се допаѓа кога работите зависат од другите. Денес не воздржувајте се и не воздржувајте се – добар момент е да иницирате комуникација со здроби.

ВОДОЛИЈА

Иако буквално сте на работ на вашите сили, успевате да завршите сè што сте планирале на време. Се грижите за променливи и нестабилни финансиски приливи. Кон партнерот се однесувате со осцилации – понекогаш благо и нежно, понекогаш многу напорно.

РИБА

Односот на претпоставените кон вас многу ве мачи, но се трудите да се воздржите и да не го покажете своето незадоволство. Ќе се обидете да балансирате. Голема пауза и губење на енергија, па веројатно ќе имате малку време да се посветите на вашиот емотивен живот.

Поврзани новости