НАЈНОВО

АстрологијаЖивот

Дневен хороскоп (20.02.2023)

Овен

Имате многу обврски пред вас. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, но всушност ништо посебно нема да се случи. Илузијата дека сте преоптоварени доаѓа од заситеноста, па итно ви треба или промена на работното место или краток одмор.

Бик

Целото ваше внимание е насочено кон проблематичната ситуација која се случува во вашиот семеен круг. Кулминацијата може да дојде денес, бидејќи аспектите на небото најавуваат итни и принудни промени. Не бегајте од проблемите, решително соочете се со промените.

Близнаци

Сите очи се вперени во тебе. Опкружени сте со луѓе чија судбина, на некој начин, зависи од потезите што треба да ги направите. Непријатно е што сте свесни дека не можете да поштедите некои луѓе иако не го заслужуваат тоа. Не мешајте емоции и работете.

Рак

Иако чувствувате по кој пат треба да оди вашиот понатамошен професионален развој, сепак се двоумите. Ако ја прифатите секоја понуда во овој момент, дури и ако не е примамлива на прв поглед, на долг рок ве очекува значителна промена, особено на финансиски план.

Лав

Денеска до израз доаѓа вашата пречувствителност. Се оптоварувате со туѓи мислења додека, во исто време, работите по сопствена дискреција. Крајно време е да одлучите, или ќе играте како што играат другите, или ќе замижувате пред она што го зборуваат другите луѓе.

Девица

Вашата самодоверба и горделивиот став полека почнуваат да ги иритираат оние околу вас кои веќе некое време имаат значително трпение за сите. Доколку не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација која ќе ве натера да се чувствувате засрамено.

Вага

Аспектите ви носат прилив на енергија што ви недостигаше во изминатиот период. За жал, во исто време пристигнуваат и нови обврски кои ќе ја засенат сета убавина од овој период. Пред вас е напорна работа за која нема да ја добиете очекуваната награда.

Шкорпија

Преправајте се дека не го забележувате незаинтересираноста на вашата сакана. Мислите дека со тоа што ќе го игнорирате ќе го избегнете проблемот, но вистината е дека со прикривањето ја влошувате и онака напнатата ситуација. Зборувај, работите не се толку црни како што ти изгледаат во моментов.

Стрелец

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Главната тема е лагата или тишината, без разлика дали е ваша или на некој близок. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност, поради што ќе се чувствувате дури и болни. Надминете ги вашите стравови бидејќи кризата е привремена.

Јарец

Од страв да не ја разнишате привидната стабилност на врската, целата вина ја преземате на себе. Може да влезете во сериозен конфликт бидејќи сте го прецениле вашето трпение. Промените во приватниот живот ја нарушуваат и рутината во секојдневниот работен живот.

Водолија

Имате многу планови и очекувате наскоро да започнете некои од нив. За жал, денешните случувања нема да ви донесат поголеми промени, освен што околностите ќе ве наведат да размислите дали патот до кој сте излегле е најповолен за некој како вас.

Риби

Денот носи голема шанса да ги реализирате плановите од кои сте кренале раце. Добивката е сигурна, а некои вложени пари од кои веќе сте се откажале може да ви бидат вратени. Пред да ги вложите тие пари во нешто, направете добра пресметка.

Поврзани новости