НАЈНОВО

ЖивотМода и убавина

Капутот кој некогаш беше најлошиот моден избор, оваа зима е задолжително парче облека

Сивиот капут, некако беше апстрахиран од модната сцена. Спротивно од очекувањата овој капут да остане најомразено парче облека, тој се враќа во тренд.

Она то е сигурно, е дека сивите палта доминираат оваа сезона и на улиците и на социјалните мрежи на нашите омилени модни инфлуенсери. Од иконскиот (и распродаден) модел COS, до најразновидните high-street верзии на овој удобен модел кој беше запоставен во претходните години поради неговата монотона и, на прв поглед, досадна боја.

Сепак, британките, французинките и љубителите на минимализмот го вратија на голема врата, покажувајќи како може да се комбинира на модерен начин.

И за момент камел, црната и крем нијансата ја заменивме со задолжителната сива боја. Додадете додатоци како ремени, шалови и беретки за шик стајлинг.

Поврзани новости