Фудбал

Комити: Не ја признаваме одлуката за забрана на навивачи на натпреварот со Пелистер

Одлуката која МВР ја наметна, со цел забрана за гостински навивачи, за денешниот натпревар помеѓу ФК Вардар и ФК Пелистер, не ја признаваме, велат од навувачката група.

„Упатуваме апел до навивачката група “Чкембари Битола”, денес да дојдат на стадионот во Маџари. Ние сме гаранција дека безбедно ќе влезете и ќе го напуштите стадионот. Борбата за достоинството на навивачот е наша заедничка и примарна борба. Ве очекуваме! НЕ за фудбал без навивачи“, велат од навивачката група преку социјалните мрежи.

 

Поврзани новости