НАЈНОВО

КултураНастани

Концерт на „Зулу 3.4“ во Битола

Џез триото „Зулу 3.4“ во недела (30 април) по повод Меѓународниот ден на џезот ќе одржи концерт во „Порта Џез“ во Битола.

Концертот кој е во организација на Младинскиoот културен центар во Битола ќе започне во 22 часот.

„Зулу 3.4 е трио составено од млади професионални џез музичари чија цел е константно да ја изненадуваат својата публика со нови звуци и необични аудио-визуелни искуства кои се резултат на постојаниот еволуциски процес на мешавината од стилови и звуци. Ова трио годинава е добитник на наградата за најдобар млад македонски џез бенд, што традиционално се доделува секоја година од страна на Скопскиот Џез Фестивал“, стои во најавата за концертот.

Поврзани новости