НАЈНОВО

ЖивотМода и убавина

Марго Роби во заносно модно издание – Најубавата актерка блесна во црвен фустан на премиерата на нејзиниот најнов филм

Актерката Марго Роби предизвика воодушевувања од фановите на премиерата на нејзиниот најнов филм Babylon, која конечно се одржа во Лондон.

Таа за оваа пригода избра неверојатен црвен фустан од Maison Valentino. Креацијата на фустанот беше со длабоко деколте на грбот, што ја истакнува нејзината тенка фигура. Фустанот – наметка XXL обезбеди гламурозен и сензационален изглед. Вака облечена, друштво и правеше колегата Бред Пит, нејзиниот партнер во филмот. Култното дуо предизвика позитивни реакции и крена прашина на холивудската сцена.

 

Поврзани новости