НАЈНОВО

АстрологијаЖивот

Месечен хороскоп за Февруари

Овен

Овој месец кај овенот ќе се пробуди способноста за сочувство со другите, што ќе создаде силно пријателство со многу интересни луѓе. Со некои си ги пренесувате искуствата, што ќе ве придвижи малку подалеку во животот, а можеби и ќе се поврзете на работа и ќе се впуштите во заеднички проект. Во овој период ќе бидете посклони кон здравствени проблеми, па не треба да претерувате со ентузијазам за нови работи. Забавете малку, барем ќе имате време да размислите за сè и нема да дејствувате импулсивно.

Енергијата што го движи овенот полека ќе се намалува, а Месечината и нејзините фази најмногу ќе влијаат врз овој знак. Внимавајте на вашето здравје помеѓу младата месечина и полната месечина. Не исцрпувајте го вашето тело. Во февруари вашата способност да ги слушате и разбирате другите исто така ќе биде многу посилна. Од друга страна, тоа може да ве натера да размислувате за целта и како се одвива вашиот сопствен живот. Иако срамежливоста не е баш типична за вас, овој месец ќе уживате да поминувате време сами.

Бик

Овој месец за биковите значи полни раце работа. Мотивацијата за работа ќе ви се удвои, а работата ќе ви стане главна животна активност во овој период. Благодарение на големата доза одлучност за работа, ќе остварувате високи финансиски приходи, кои ќе ви се допаднат и постојано ќе одите напред. Сепак, внимавајте да не се преоптоварувате; може да ви се врати во форма на здравствен проблем. Хранете се здраво и не заборавајте да се опуштите. Вашите пријатели ќе сакаат да поминуваат време со вас овој месец, затоа не одбивајте ги.

Во февруари биковите ќе бидат немирни. Марс ќе има многу позитивно влијание врз вашата работа. Постојано ќе смислувате нови идеи, ќе сакате да одите на работа и нема да можете да престанете да размислувате за работата дури и кога сте дома. Оваа иницијатива може да го подобри вашиот однос со вашиот претпоставен.

Исто така, може да има зголемување на физичката активност, без разлика дали е спортска или интимна. Овие личности честопати може да имаат негативна перцепција за правилата и односите, па подобро размислете во што се впуштате, како и за последиците.

Близнаци

Февруари ќе биде мрачен период за близнаците. Ќе работите напорно, а потоа нема да имате време за вашите хобија и пријатели. Ова може да влијае врз вашето ментално здравје и ќе сакате да се исклучите од другите луѓе. Ова не мора да значи нешто лошо; моментите поминати сами ќе ви дадат можност да ги разјасните чувствата, но не дозволувајте да ве зафати негативен став кон животот; може да пропуштите нешто важно. Вашето тело, исто така, ќе треба да помине одредено време во природа, па дозволете си го тоа.

Близнаците во февруари ќе бидат склони кон депресија. Сакате да поминувате време со пријателите, а тоа ви ги прави невозможни работните обврски. Ваквото лошо расположение може да се одрази и на други аспекти од вашиот живот, затоа обидете се да го одвоите слободното време за да се грижите за вашата ментална благосостојба. Ќе бидете под силно влијание и на Сонцето. Благодарение на него, ќе се манифестира вашата способност да воспитувате и разбирате деца и затоа ќе можете да решавате проблеми со кои можеби не сте можеле да се справите во други времиња. Поддржете ги главно за време на тестови и испитувања.

Рак

Февруари на ракот ќе му донесе одредена самодоверба, особено на работа. Повеќе нема да се плашите да кажувате што ви се допаѓа, а што не, па претпоставените ќе почнат да ве доживуваат како еднакви. Во овој период ќе се изненадите од вашата креативност и свежи идеи на работа и во личниот живот. Затоа, искористете го ова и не плашете се да експериментирате со мебелот или дури и со вашиот стил на облекување или фризура. Донесете нова искра во вашата врска; и вашиот партнер ќе ја цени креативноста.

Февруари ќе значи успех за раковите, главно благодарение на силното влијание на Јупитер. Ќе се истакнете на работното место, а претпоставените ќе бидат презадоволни од идеите што ќе ги презентирате. Сепак, вашиот успех ќе донесе и поголема одговорност. Не плашете се да ја прифатите. Успехот во кариерата ќе се одрази и врз вашиот приватен живот и сѐ ќе оди во најдобар ред. Искористете го овој просперитетен период и однесете го вашиот партнер некаде на патување или едноставно одморете и одвојте време еден за друг. И двајцата го заслужувате тоа.

Лав

Во февруари лавот ќе биде многу креативен, но истовремено и поинтровертен. Ќе имате некои одлични идеи кои ќе сакате да ги спроведете. Сепак, мора да земете предвид дека нешто ќе треба да се жртвува. Затоа, овој месец подобро размислете за добрите и лошите страни пред да се впуштите во нешто. Во овој период ќе се фокусирате главно на себе, а ќе ви биде тешко да се дружите. Одморете се од социјалните настани. Важно е да се чувствувате пријатно.

Доколку последниот месец не се одвива како што очекуваат лавовите, тие ќе имаат тенденција да ризикуваат. Досега, ризикот често се исплаќаше, но запомнете дека може да има катастрофални последици за вас, па треба да размислите дали вреди да го преземете.

Во февруари нема да се чувствувате како свои. Одвојувањето од другите може да помогне. Иако ќе ви биде тешко, обидете се да поминувате што повеќе време сами и да ги организирате мислите пред да се вклучите во туѓите животи.

Девица

Февруари кај девицата ќе ја разбуди потребата да стекне публицитет и да биде во право за сѐ. Доколку некој ви се спротивстави во овој период, може да влезете во бесмислени конфликти. Убедувањето ќе ви биде силна страна, особено на работа; но не претерувајте, тоа може да има негативно влијание врз вашите работни односи. Со пријателите одлично ќе се сложувате, но овој месец ќе ве кочи малку во оваа смисла. Вашата потреба да се чувствувате слободно ќе биде посилна, затоа дајте си простор и искористете го за самообразование и релаксација.

Февруари ќе биде идеално време за девиците да ги обноват контактите со своите пријатели. Патувајте со нив или поканете ги дома. Сепак, да претпоставиме дека тоа би било попродолжена посета. Во тој случај тоа може негативно да се одрази врз вашата врска бидејќи по некое време ќе се чувствувате неудобно поради нарушување на приватноста.

Ќе бидете многу авторитативни за вашето семејство и ќе се трудите да им го организирате животот. Тоа ќе биде особено непријатно за вашите деца, па колку повеќе се обидувате, толку повеќе ќе протестираат. Запомнете дека помалку е понекогаш повеќе.

Вага

Во февруари вагите ќе бидат преоптоварени со работни обврски. Од претпоставениот ќе добиете многу задачи кои нема да можете да ги направите, што ќе ви предизвика стрес. Може да се појават и несоница и главоболки, кои дефинитивно не треба да ги потценувате. Ова е знак дека треба да забавите и да ја компензирате работата со некоја активност што ќе ве релаксира. Во овој период ќе ви недостига емпатија, а сарказмот ќе ви биде силна страна. Но, подобро е да избегнувате да исмевате некого бидејќи тоа може да ви се врати на работа и во вашата врска.

Вагите може да имаат некои проблеми на работа. Вашиот шеф веќе некое време е прилично деспотски настроен и нема да биде поинаку во наредните денови. Ќе имате проблем да се спречите да давате несоодветни коментари; сепак, треба да почекате подобра можност. Ако одлучите да се соочите со нив, тоа може да има фатални последици за вас.
Чистењето на телото често е поврзано со полна месечина, која ќе дојде во средината на февруари. Ако ви се допаѓа, обидете се со периодично постење. Останете хидрирани и позитивните резултати ќе дојдат наскоро.

Скорпија

Во февруари комуникацијата и преговарањето ќе бидат силна страна на сите скорпии. Тоа ќе го користите главно на работа, каде што ќе постигнете значаен успех. Тоа ќе биде поврзано со добра финансиска состојба, а можеби и со унапредување на работа. Но, не дозволувајте вашиот успех да ви удри во главата; може да ги поттикне вашите колеги, па дури и да ги направи ваши непријатели. Овој месец е совршен за продлабочување на односите со партнерот. Можеби е време да почнете да размислувате за заедничко преселување или за основање семејство; ѕвездите ќе бидат на ваша страна во однос на ова прашање.

Скорпиите во февруари ќе бидат многу успешни во однос на кариерата. Вашиот претпоставен ќе ја цени вашата работа, а вашите колеги ќе уживаат да работат со вас. Несомнено треба да се обидете да го искористите најдоброто од ова меѓусебно разбирање. Сатурн ќе ве заштити.

Добро би ви дошло патување, а уште подобро би било да отпатувате со вашиот партнер. Претежно ќе се согласувате еден со друг, а и двајцата ќе си бидете голема поддршка. Затоа, можеби е добра идеја да направите патување на село и истовремено да го прославите вашиот успех на работа.

Стрелец

Февруари ќе им донесе голема внатрешна сила и рамнотежа на стрелците, кои ќе им бидат потребни овој месец. Тоа е затоа што ќе дојдете во ситуација кога блиска личност ќе ве разочара, а вие ќе морате да се справите со тоа иако ќе ве повреди. Од друга страна, ќе стекнете доверба во себе и ќе сфатите дека треба да ѝ простите на личноста; во спротивно ќе бидете тажни. Во тоа време ќе се чувствувате многу блиски со животните и природата, па обидете се да ја оставите градската врева на некое време и испланирајте патување во природа за да вратите малку енергија.

Во февруари стрелците треба да се чуваат од завист. Колегите или соседите ќе обрнат големо внимание на сè што ќе купите или ќе добиете. Тоа дури може да предизвика да се влоши вашата репутација. Како и да е, ќе знаете и кој е вистински пријател, а кој е пријател со вас од корист, благодарение на оваа ситуација. Иако ваквото откритие на почетокот веројатно ќе ве повреди, ќе ви даде простор да се фокусирате на луѓето што навистина се грижат за вас.

Јарец

Овој месец јарците ќе покажат неверојатни комуникациски вештини и емпатија. Во ова време многу ваши пријатели ќе се чувствуваат блиски со вас и ќе имаат тенденција да ве прашаат за совет, ќе станете популарна личност меѓу вашите пријатели. Сепак, не дозволувајте поплаките и проблемите на другите да ве заморуваат. Дефинитивно помогнете им на вашите пријатели и блиски луѓе, но размислете за себе и одморете се. Најдобар начин да се опуштите ќе биде одење во сауна и читање книги фокусирани на духовни теми.

Во февруари јарците ќе почувствуваат потреба да се одморат од секојдневието. На некои ќе им треба слободен ден, други ќе одат во бања, а оние на кои им здодеа да ги слушаат другите ќе размислуваат за патување во странство. Навистина ќе се чувствувате подобро додека се одморате, а тоа ќе ви помогне да се подготвите за пролетта.

Ќе бидете склони кон болки во грбот и зглобовите во првата половина од месецот, па затоа не треба да планирате никакви активности кои се напорни. Ако страдате од кожна болест, може да биде полошо од вообичаено.

Водолија

Февруари за водолиите ќе биде месец за љубов. Чувствата ќе ви бидат посилни, па поинтензивно ќе го доживувате секој момент од вашиот живот. Така можете да го искористите ова и да посветите малку време и енергија на вашиот партнер. Одете на долг викенд заедно или на одмор, или едноставно отпатувајте до некое велнес-одморалиште каде што ќе се чувствувате како да сте во рај и целосно ќе уживате во интимните заеднички моменти. Ако не сте во можност финансиски, тогаш уживајте во романтично време дома со свеќи.

Во февруари водолиите ќе бидат грижливи и приврзани благодарение на влијанието на Венера. Сепак, тоа може да биде проблем во некои ситуации. Обрнете повеќе внимание на партнерот наместо да флертувате со другите. Ако станува збор за конфликт, може да ризикувате да го изгубите поради вашето однесување.

Во овој месец нема да бидете многу штедливи и ќе се почестите со нови работи. Обидете се да имате самоконтрола бидејќи прекумерното трошење може да ве доведе до сериозни финансиски проблеми.

Риби

Февруари ќе биде мирен месец за рибите. Треба да се грижите за вашето здравје бидејќи ќе бидете склони кон проблеми со дишните патишта. Најдоброто нешто што можете да направите е да прескокнете некои забавни вечери со вашите пријатели и да ги подобрите вашите навики за спиење и исхрана. Треба да го искористите овој временски период за да ги средите вашите приоритети и малку да се одморите. Социјалните вештини нема да ви бидат силна страна овој месец, па затоа треба да поминете малку време сами и можеби да читате книга или да научите нов јазик.

Во февруари рибите ќе бидат прилично напнати. Затоа, можно е оние што ги познавате да ве избегнуваат за да избегнат конфликти, а истото треба да го направите и вие доколку сте вознемирени. Ако не направите ништо, не можете да нанесете никаква штета. Дополнително, можете да одвоите време за себеразвој или релаксација.
Овој месец ќе биде одлична можност да се фокусирате на вашето здравје. Вашата состојба не беше најдобра во текот на зимата, затоа треба да се обидете да направите промени на подобро во вашиот животен стил.

Поврзани новости