НАЈНОВО

Регион

Натепани двајца малолетници во Прилеп и Битола

Двајца малолетници настрадале во последното деноноќие. Двајца биле натепани, а еден бил прегазен со возило.

Имено, И.И.(40) од Прилеп вчера во 8 часот, во ОВР Прилеп пријавил дека во близина на старата автобуска станица неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице.

М.М.(46) од Битола, пак, денеска во СВР Битола пријавила дека на вчера околу 21 часот на ул.„Јорго Османо” во Битола нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник.

Поврзани новости