НАЈНОВО

ЖивотМода и убавина

Позитивна, разиграна и возбудлива: Viva Magenta – Боја на годината

Допаминот во облеката е сеприсутен после пандемијата, а и оваа година трендот со светлите и интензивни бои продолжува.
Годинава, според институтот Panton бојата насловена како Вива Магента е прогласена за боја на годината.

Погледнете како таа изгледа и подгответе се за комплетно нов изглед кој ќе внеси возбуда во модните комбинации.

Поврзани новости